HKC 6035S41000BMDAFDEJN-CT
Part No.:
6035S41000BMDAFDEJN-CT
Manufacturer:
HKC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED6035S41000BMDAFDEJN-CT.pdf
Description:
CRYSTAL 10MHZ 0 ~ +70C 12PF
Comments
6035S41000BMDAFDEJN-CT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
HKC
Series:
6035SX
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
10 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)