Siemens 6AV72415DB340FA1
Part No.:
6AV72415DB340FA1
Manufacturer:
Siemens
Category:
Industrial PCs
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED6AV72415DB340FA1.pdf
Description:
SIMATIC IPC 477E
Comments
6AV72415DB340FA1 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Siemens
Series:
SIMATIC
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Panel PC
Core Processor:
Intel® Core™ i5-6442EQ
Storage:
Supports SATA
Memory:
DDR4 (16GB Max Capacity)
Display Type:
19" Touchscreen
Expansion Type:
PCIe
Features:
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC, 24VDC
Mounting Type:
Panel Mount
Operating Temperature:
0°C ~ 45°C