HKC 7050S21600BMDAHHGCA-CT
Part No.:
7050S21600BMDAHHGCA-CT
Manufacturer:
HKC
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED7050S21600BMDAHHGCA-CT.pdf
Description:
CRYSTAL 16MHZ -20 ~ +70C 16PF
Shipping
Inventory:152
Comments
7050S21600BMDAHHGCA-CT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
HKC
Series:
7050SX
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)