TXC CORPORATION 7M-114.285MCFJ-T
Part No.:
7M-114.285MCFJ-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED7M-114.285MCFJ-T.pdf
Description:
CRYSTAL 114.2850MHZ 18PF SMD
Comments
7M-114.285MCFJ-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
7M
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
114.285 MHz
Frequency Stability:
±100ppm
Frequency Tolerance:
±100ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
3rd Overtone
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)