FTS 7R-24.000MDIK-T
Part No.:
7R-24.000MDIK-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED7R-24.000MDIK-T.pdf
Description:
2.0x1.6 XTAL 20ppm 20ppm 20pF
Comments
7R-24.000MDIK-T Specifications
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Size / Dimension:
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)