FTS 7R-27.000MDDQ-T
Part No.:
7R-27.000MDDQ-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED7R-27.000MDDQ-T.pdf
Description:
2.0x1.6 XTAL 20ppm 20ppm 10pF
Comments
7R-27.000MDDQ-T Specifications
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)