FTS 7R-32.000MDIE-T
Part No.:
7R-32.000MDIE-T
Manufacturer:
FTS
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED7R-32.000MDIE-T.pdf
Description:
2.0x1.6 XTAL 20ppm 20ppm 12pF
Comments
7R-32.000MDIE-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
FTS
Series:
7R
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
32 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Size / Dimension:
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)