FTS 7V-27.000MDHV-T
Part No.:
7V-27.000MDHV-T
Manufacturer:
FTS
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED7V-27.000MDHV-T.pdf
Description:
3.2x2.5 XTAL 20ppm 30ppm 8pF
Comments
7V-27.000MDHV-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
FTS
Series:
7V
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)