FTS 7V-27.000MEEJ-T
Part No.:
7V-27.000MEEJ-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED7V-27.000MEEJ-T.pdf
Description:
3.2x2.5 XTAL 10ppm 10ppm 18pF
Comments
7V-27.000MEEJ-T Specifications
Series:
7V
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)