Bourns Inc. 8250-104K-RC
Part No.:
8250-104K-RC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED8250-104K-RC.pdf
Description:
FIXED IND 100MH 22MA 484 OHM TH
Shipping
Inventory:663
Comments
8250-104K-RC Specifications
Inductance:
100 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
22 mA
Current - Saturation (Isat):
3mA
DC Resistance (DCR):
484Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 79kHz
Frequency - Self Resonant:
320kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
79 kHz
Size / Dimension:
0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)