TXC CORPORATION 8Y-30.000MEEQ-T
Part No.:
8Y-30.000MEEQ-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED8Y-30.000MEEQ-T.pdf
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
Comments
8Y-30.000MEEQ-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
8Y
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
30 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)