Bourns Inc. 9250-331-RC
Part No.:
9250-331-RC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED9250-331-RC.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 780MA 130MOHM TH
Comments
9250-331-RC Specifications
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
780 mA
Current - Saturation (Isat):
780mA
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
46 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)