Bourns Inc. 9250A-103-RC
Part No.:
9250A-103-RC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED9250A-103-RC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 220MA 1.62 OHM TH
Comments
9250A-103-RC Specifications
Series:
9250A
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
220 mA
Current - Saturation (Isat):
220mA
DC Resistance (DCR):
1.62Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
46MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)