Bourns Inc. 9250A-473-RC
Part No.:
9250A-473-RC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED9250A-473-RC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 195MA 2.11 OHM TH
Shipping
Inventory:356
Comments
9250A-473-RC Specifications
Series:
9250A
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
195 mA
Current - Saturation (Isat):
175mA
DC Resistance (DCR):
2.11Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
27MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)