TXC CORPORATION 9HT13-32.768KDZF-T
Part No.:
9HT13-32.768KDZF-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
1.2X1.0 - 32.768KHZ QUARTZ XTAL
Comments
9HT13-32.768KDZF-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
9HT13
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
Series
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)