Acopian Power Supplies A3.3MT900-230
Part No.:
A3.3MT900-230
Manufacturer:
Acopian Power Supplies
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDA3.3MT900-230.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER
Comments
A3.3MT900-230 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Acopian Power Supplies
Series:
A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
210 ~ 250 VAC
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
9 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
-20°C ~ 71°C
Features:
Adjustable Output
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
9.25" L x 5.12" W x 3.44" H (235.0mm x 130.0mm x 87.4mm)