Murata Electronics #A914BYW-330M=P3
Part No.:
#A914BYW-330M=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED#A914BYW-330M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 480MA 455MOHM SMD
Comments
#A914BYW-330M=P3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
D52LC
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
480 mA
Current - Saturation (Isat):
440mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
455mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)