TE Connectivity AMP Connectors A9AAT-2002E
Part No.:
A9AAT-2002E
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Category:
Flat Flex Jumpers, Cables (FFC, FPC)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDA9AAT-2002E.pdf
Description:
FLEX CABLE - AFH20T/AE20/AFH20T
Comments
A9AAT-2002E Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Contact Termination:
Solder Tab to Solder Tab
Length:
2.00" (50.80mm)
Number of Positions:
20
Pitch:
0.050" (1.27mm)