TE Connectivity AMP Connectors A9CCG-1008F
Part No.:
A9CCG-1008F
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Category:
Flat Flex Jumpers, Cables (FFC, FPC)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDA9CCG-1008F.pdf
Description:
FLEX CABLE - AFG10G/AF10/AFG10G
Comments
A9CCG-1008F Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Contact Termination:
Receptacle with Latch to Receptacle with Latch
Length:
8.00" (203.20mm)
Number of Positions:
10
Pitch:
0.100" (2.54mm)