Laird Thermal Systems, Inc. AA-200-24-44-LK-XX
Part No.:
AA-200-24-44-LK-XX
Manufacturer:
Laird Thermal Systems, Inc.
Category:
Thermoelectric, Peltier Assemblies
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAA-200-24-44-LK-XX.pdf
Description:
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 193W
Comments
AA-200-24-44-LK-XX Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Laird Thermal Systems, Inc.
Series:
Outdoor Cooler
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Heat Transfer Type:
Air to Air
Power - Cooling:
193 W
Current:
11.3 A
Voltage:
24 V
Fan Location:
Cold Side / Warm Side
Power - Input:
Operating Temperature:
-40°C ~ 55°C
Weight:
15 lbs (6.8 kg)
Dimensions - Overall:
400mm L x 180mm W x 178mm H