Abracon LLC ABC2-20.480MHZ-BY-T
Part No.:
ABC2-20.480MHZ-BY-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDABC2-20.480MHZ-BY-T.pdf
Description:
CRYSTAL 20.4800MHZ 18PF SMD
Shipping
Inventory:960
Comments
ABC2-20.480MHZ-BY-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABC2
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
20.48 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.465" L x 0.217" W (11.80mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)