Abracon LLC ABLS-12.1875MHZ-10-R20-D-T
Part No.:
ABLS-12.1875MHZ-10-R20-D-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDABLS-12.1875MHZ-10-R20-D-T.pdf
Description:
CRYSTAL 12.1875MHZ 10PF SMD
Shipping
Inventory:333
Comments
ABLS-12.1875MHZ-10-R20-D-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABLS(RF)
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12.1875 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
20 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)