Abracon LLC ABLS-32.000MHZ-B4-FT
Part No.:
ABLS-32.000MHZ-B4-FT
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 32MHZ 18PF 2-PIN HC49/US
Comments
ABLS-32.000MHZ-B4-FT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABLS
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
32 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
3rd Overtone
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)