Abracon LLC ABLS-37.500MHZ-12-1-U-F-T
Part No.:
ABLS-37.500MHZ-12-1-U-F-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDABLS-37.500MHZ-12-1-U-F-T.pdf
Description:
CRYSTAL 37.5000MHZ 12PF SMD
Comments
ABLS-37.500MHZ-12-1-U-F-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABLS
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
37.5 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)