Abracon LLC ABM11-44.000MHZ-D2X-T3
Part No.:
ABM11-44.000MHZ-D2X-T3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDABM11-44.000MHZ-D2X-T3.pdf
Description:
CRYSTAL 44.0000MHZ 10PF SMD
Comments
ABM11-44.000MHZ-D2X-T3 Specifications
Series:
ABM11
Frequency:
44 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.59mm)