Abracon LLC ABM12-30.000MHZ-B2X-T3
Part No.:
ABM12-30.000MHZ-B2X-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDABM12-30.000MHZ-B2X-T3.pdf
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
Comments
ABM12-30.000MHZ-B2X-T3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABM12
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
30 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)