Abracon LLC ABM13W-48.0000MHZ-5-B2G-T5
Part No.:
ABM13W-48.0000MHZ-5-B2G-T5
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDABM13W-48.0000MHZ-5-B2G-T5.pdf
Description:
CRYSTAL 48.0000MHZ 5PF SMD
Comments
ABM13W-48.0000MHZ-5-B2G-T5 Specifications
Series:
ABM13W
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)