Abracon LLC ABM13W-48.0000MHZ-5-DH7G-T5
Part No.:
ABM13W-48.0000MHZ-5-DH7G-T5
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDABM13W-48.0000MHZ-5-DH7G-T5.pdf
Description:
CRYSTAL 48.0000MHZ 5PF SMD
Comments
ABM13W-48.0000MHZ-5-DH7G-T5 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABM13W
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±7ppm
Load Capacitance:
5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)