Abracon LLC ABM3B-24.000MHZ-10-1-U-T
Part No.:
ABM3B-24.000MHZ-10-1-U-T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDABM3B-24.000MHZ-10-1-U-T.pdf
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Comments
ABM3B-24.000MHZ-10-1-U-T Specifications
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)