Abracon LLC ABM3B-27.120MHZ-10-D1G-T
Part No.:
ABM3B-27.120MHZ-10-D1G-T
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDABM3B-27.120MHZ-10-D1G-T.pdf
Description:
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Comments
ABM3B-27.120MHZ-10-D1G-T Specifications
Series:
ABM3B
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
27.12 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)