Abracon LLC ABM8-26.000MHZ-15-R40-B7G-
Part No.:
ABM8-26.000MHZ-15-R40-B7G-
Description:
ABRABM8-26.000MHZ
Comments
ABM8-26.000MHZ-15-R40-B7G- Specifications
Series:
ABM8
Packaging:
Bulk
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
15pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)