Abracon LLC ABM8AIG-27.000MHZ-12-2-T3
Part No.:
ABM8AIG-27.000MHZ-12-2-T3
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDABM8AIG-27.000MHZ-12-2-T3.pdf
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
Comments
ABM8AIG-27.000MHZ-12-2-T3 Specifications
Series:
ABM8AIG
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±100ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)