Abracon LLC ABM8G-12.000MHZ-18-R100-D2
Part No.:
ABM8G-12.000MHZ-18-R100-D2
Description:
CRYSTALS 12MHZ 18PF
Comments
ABM8G-12.000MHZ-18-R100-D2 Specifications
Series:
ABM8G
Packaging:
Bulk
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)