Abracon LLC ABS04W-32.768KHZ-4-J2-T5
Part No.:
ABS04W-32.768KHZ-4-J2-T5
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDABS04W-32.768KHZ-4-J2-T5.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 4PF SMD
Comments
ABS04W-32.768KHZ-4-J2-T5 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABS04W
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
4pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
130 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)