Abracon LLC ABS05W-32.768KHZ-D-2
Part No.:
ABS05W-32.768KHZ-D-2
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
ABS05W-32.768KHZ-D-2
Comments
ABS05W-32.768KHZ-D-2 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABS05W
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
4pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)