Abracon LLC ABS05W-32.768KHZ-J-2-T
Part No.:
ABS05W-32.768KHZ-J-2-T
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDABS05W-32.768KHZ-J-2-T.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 4PF SMD
Comments
ABS05W-32.768KHZ-J-2-T Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
4pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
75 kOhms
Operating Mode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)