Abracon LLC ABS05W-32.768KHZ-K-2
Part No.:
ABS05W-32.768KHZ-K-2
Description:
ABS05W-32.768KHZ-K-2
Comments
ABS05W-32.768KHZ-K-2 Specifications
Packaging:
Bulk
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
4pF
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)