Skyworks Solutions Inc. ACA2402RS7P2
Part No.:
ACA2402RS7P2
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
RF Amplifiers
Package:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDACA2402RS7P2.pdf
Description:
IC RF AMP CATV 40MHZ-1GHZ 16SOIC
Comments
ACA2402RS7P2 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
40MHz ~ 1GHz
P1dB:
Gain:
22.1dB
Noise Figure:
3.5dB
RF Type:
CATV
Voltage - Supply:
24V
Current - Supply:
250mA