Skyworks Solutions Inc. ACA2407ERS7P2
Part No.:
ACA2407ERS7P2
Package:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDACA2407ERS7P2.pdf
Description:
IC AMP CATV 750MHZ/870MHZ 16SOIC
Comments
ACA2407ERS7P2 Specifications
Package/Case:
Frequency:
750MHz, 870MHz
P1dB:
Gain:
21.3dB
Noise Figure:
4dB
Voltage - Supply:
24V
Current - Supply:
425mA
Test Frequency:
870MHz