Skyworks Solutions Inc. ACA2407RS7P2
Part No.:
ACA2407RS7P2
Package:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDACA2407RS7P2.pdf
Description:
IC RF AMP CATV 40MHZ-1GHZ 16SOIC
Comments
ACA2407RS7P2 Specifications
Package/Case:
Frequency:
40MHz ~ 1GHz
P1dB:
Gain:
22.1dB
Noise Figure:
4dB
Voltage - Supply:
24V
Current - Supply:
425mA