Skyworks Solutions Inc. ACA2417P2
Part No.:
ACA2417P2
Package:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Description:
IC AMP CATV 40MH-1.218GHZ 16SOIC
Comments
ACA2417P2 Specifications
Package/Case:
Frequency:
40MHz ~ 1.218GHz
P1dB:
Gain:
26.2dB
Noise Figure:
5dB
Voltage - Supply:
24V
Current - Supply:
240mA