Broadcom Limited ACPM-5007-TR1
Part No.:
ACPM-5007-TR1
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
RF Amplifiers
Package:
10-SMD Module
Description:
IC AMP GPS 2.5GHZ-2.57GHZ 10SMD
Comments
ACPM-5007-TR1 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Broadcom Limited
Series:
Package/Case:
10-SMD Module
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.5GHz ~ 2.57GHz
P1dB:
28.5dBm
Gain:
28dB
Noise Figure:
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
3.2V ~ 4.2V
Current - Supply:
500mA