Edgelight LLC AD-EL-1200750-B
Part No.:
AD-EL-1200750-B
Manufacturer:
Edgelight LLC
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAD-EL-1200750-B.pdf
Description:
LED DRIVER 12 VDC 75W
Shipping
Inventory:115
Comments
AD-EL-1200750-B Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Edgelight LLC
Series:
Packaging:
Case
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
240VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
6.25A
Power (Watts):
75 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Dimming:
Analog
Features:
OCP, SCP
Ratings:
IP20
Operating Temperature:
-20°C ~ 50°C
Efficiency:
92%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
14.84" L x 1.18" W x 0.79" H (377.0mm x 30.0mm x 20.0mm)