Edgelight LLC AD-EL-2400960-DA
Part No.:
AD-EL-2400960-DA
Manufacturer:
Edgelight LLC
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAD-EL-2400960-DA.pdf
Description:
LED Driver UL Listed Class 2, 24
Shipping
Inventory:200
Comments
AD-EL-2400960-DA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Edgelight LLC
Series:
AD-EL-XXXYYYY-DA
Packaging:
Case
Product Status:
Active
Programmable:
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
240VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
4A
Power (Watts):
96 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 50°C
Efficiency:
94%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
14.84" L x 1.18" W x 0.79" H (377.0mm x 30.0mm x 20.0mm)