TDK Corporation ADL3225VM-150M-TL001
Part No.:
ADL3225VM-150M-TL001
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDADL3225VM-150M-TL001.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 725MA 400MOHM SMD
Comments
ADL3225VM-150M-TL001 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
ADL-VM
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
725 mA
Current - Saturation (Isat):
350mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)