EPCOS - TDK Electronics ADL32VHC-100M
Part No.:
ADL32VHC-100M
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDADL32VHC-100M.pdf
Description:
POC INDUCTOR, 10 UH, EIA 1210
Comments
ADL32VHC-100M Specifications
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
ADL32VHC
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
950mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
310mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
110MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)