Analog Devices Inc. ADM209ARS-REEL
Part No.:
ADM209ARS-REEL
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Drivers, Receivers, Transceivers
Package:
24-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDADM209ARS-REEL.pdf
Description:
IC TXRX RS-232 5.0/9.0V 24SSOP
Comments
ADM209ARS-REEL Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Series:
Package/Case:
24-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Transceiver
Protocol:
RS232
Number of Drivers/Receivers:
4/5
Duplex:
Receiver Hysteresis:
Data Rate:
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V