EPCOS - TDK Electronics ADM32FSC-220M
Part No.:
ADM32FSC-220M
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDADM32FSC-220M.pdf
Description:
INDUCTORS FOR POWER OVER COAXIAL
Comments
ADM32FSC-220M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
ADM32FSC
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
740 mA
Current - Saturation (Isat):
740mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
600mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
33MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.154" L x 0.098" W (3.90mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)