Analog Devices Inc. ADP3156JR-1.8-REEL
Part No.:
ADP3156JR-1.8-REEL
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Special Purpose Regulators
Package:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDADP3156JR-1.8-REEL.pdf
Description:
IC REG BUCK DUAL SW 1.8V 16-SOIC
Comments
ADP3156JR-1.8-REEL Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Series:
Package/Case:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Applications:
Controller, Intel Pentium® III
Voltage - Input:
3V, 5V
Number of Outputs:
Voltage - Output:
1.8V