L3 Narda-MITEQ AFD2-010020-10
Part No.:
AFD2-010020-10
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFD2-010020-10.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 1GHZ-2GHZ MODULE
Comments
AFD2-010020-10 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AFD
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
1GHz ~ 2GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
25dB
Noise Figure:
1dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
1GHz ~ 2GHz